Grafikai tervezés - Webdesign - Honlapkészítés | Websablon | Wordpress
HTML5 / CSS3
Röviden összefoglalva mivel egészül ki a HTML5 és CSS3A HTML5 szabvány hasonló a korábbi 1999-ben kiadott XHTML szabványhoz. A korábbi megadásokhoz képest egyszerűsítéseket és további kiegészítéseket tartalmaz. Az utóbbiak azt is jelentik, hogy a böngésző egyre több deklarációt képes felismerni. CSS3 több formázási deklarációt tartalmaz, mint például a szövegdoboz lekerekítése vagy a betűárnyék.
A HTML5 formátum a IE9-es verziójától kezdődően már hasonlóképpen jelenik meg, hasonlóképpen értelmezhető, mint a többi böngésző esetében. Legtöbb lehetőséget a Chrome böngésző tartalmazza, például naptár dátum input esetében vagy colorpicker, szín pipetta.
HTML5 szemantikai elemeket is tartalmaz.. Ilyen például a
<header> <footer> <nav> <article> <aside> <section>
A kiegészült input tag-ek nem egységesen böngésző támogatottak.
Mobil alkalmazások megjelenítésénél hasznos, ha a weboldal kódja csak <div> címkéket tartalmaz.
A szabvány egyik fontos jellemzője, hogy az attribútumokat, szinte kivétel nélkül, kivétel id=, name=, satöbbi.., a CSS3 állományban kell megadnunk. Például align=”center” esetében a helyes megadást CSS3 stylesheet-ben kell eszközölni.
Videó és audió lejátszást támogató címkéket is bevezettek, mp4 lejátszásához nem kell igénybe venni Flash alkalmazását.
Bevezetésre került a Canvas, egy vászon, amelyre rajzolhatunk javascript utasításokkal.
CSS3-ban pedig bevezették a transform attribútumot, amellyel kisebb animációk kivitelezhetők, például ha az egérkurzort egy kép fölött mozgatjuk, az forog vagy elmozdul, satöbbi..